מדבקות סימון צנרת

במיוחד בתעשייה אך גם בתחומים אחרים קיים ביקוש לאמצעי סימון מיוחדים. לצד שילוט וסימון של אזורי מסוכנים כללים, של שטחי פריקה וטעינה, של קווי מתח גבוהה וכיוצא באלה, חשוב לעשות שימוש במוצרי סימון ייעודיים כגון מדבקות סימון צנרת.

לעיתים, מדבקות שילוט צנרת יהיו מיועדות רק כדי להעיד על מיקומו של צינור כזה או אחר, ללא הימצאות חומרים מסוכנים. דבר זה נדרש כאשר מדובר על צינור עילי או חשוף, אשר עשוי להיות מעורב בפגיעה. כאן, מדבקות סימון צנרת יוכלו למנוע תאונת עבודה בקרב אנשים ופועלים שעוברים בסמוך ובנוסף – ימנעו גם פגיעות בצינור. דבר זה חשוב במיוחד באזורים של תנועת כלי רכב, תנועת מלגזות, מנופים וכן הלאה.

אתגר בהדבקה

לא כל יצרן מדבקות, אפילו כאשר מדובר על יצרן מוביל ומוכר, מסוגל לספק מדבקות סימון צנרת שיוכלו לעמוד בכבוד באחריות לבטיחות ולביטחון. חשוב לזכור שלא פעם מדובר על סימון של צנרת המובילה חומרים דליקים או מתלקחים, ולעיתים גם רעילים מאוד.

יתירה מכך, פעמים רבות המשטח עליו יש ליישם את ההדבקה אינו משטח רגיל, שמספק אחיזה נוחה. במקרים כאלה יש לעמוד על כך שהמוצר שיסופק יהיה מדבקות למשטחים לא חלקים. אספקה של פתרונות הדבקה שאינם מקצועיים, בעלי צבעים שדוהים במהלך הזמן, עם כיתוב לא ברור או עם נטייה להתקלף, עשויה לגרום לאסון, פשוטו כמשמעו.

זהירות מונעת אסון

כפי שניתן להבין, מדבקות סימון צנרת נועדו גם להגן על הצינור עצמו וגם להגן על העוברים ושבים או על העובדים שנמצאים בקרבת מקום. מכיוון שבמפעלי ייצור, מפעלי תעשיה, מפעלים עם מתקנים להולכת גז, סולר, דלק, או כל חומר אחר, ישנה סכנה לאסון רציני, חייבים לנקוט אמצעי ביטחון מגוונים. במקרה זה יש משמעות גם לפרטים שהם לכאורה קטנים.

שימוש בפתרון הסימון וההדבקה הנכון, מהסוג של מדבקות לתנאים קשים, יוכיח את עצמו במניעה של תקלות, תאונות ומקרי אסון. מכיוון שלא מדובר על מוצר שמחליפים בכל שני וחמישי, חשוב להקפיד מלכתחילה על פתרונות ההדבקה הטובים ביותר, שנרכשים רק מספק מקצועי, שמסוגל לספק את הפתרונות הטובים ביותר, בלי לעגל פינות. 

 

מוזמנים לקרוא בנוסף:

מדבקה לרכב

Tagged , , , . Bookmark the permalink.